Radno i napredno u Programu (i aktivu) poljoprivrede, čestitke!!!

Autor: Administrator , 21. 5. 2021.

Obilje zelenila i šarenila školskog staklenika rezultat je zajedničkog rada naših vrijednih učenika i nastavnika. U ovoj školskoj godini četvoro kolega iz aktiva poljoprivrede zasluženo je napredovalo u zvanja. Čestitamo!

Posjetite naš školski staklenik! Uputite se koje jutro u naš predivni proljetni staklenik. Zastanite i uživajte u zelenilu lišća ili šarenilu cvjetića najraznovrsnijih biljčica; ukrasnih, začinskih, vrtnih, kućnih…Izaberite svoj pitarić, no to će biti problem jer se u ovom obilju teško odlučiti za jedan pitarić. Trebate li pomoć u odabiru vašeg pitara ili više pitarića,  slobodno pitajte  naše učenike i nastavnike koje ćete zateći u praktičnoj nastavi u nekoj od lađa školskog staklenika.

Alisa je svojedobno bila u zemlji čudesa, a ovi staklenici su isto male oaze čudesa koje ujedinjuju trud, zajednički  rad, znanje, vještine, darove prirode i feelgood emocije. Pozovite svoje susjede, prijatelje, rodbinu; staklenik je otvoren svima, došetajte, prošetajte, pronađite biljke kojima želite obnoviti ili  uljepšati svoj vrt, terase, balkone i osjetite na trenutak snagu proljeća (opjevanu u brojnim pjesmama, legendama i mitovima) koja donosi vedrinu, novu energiju i pozitivne misli. Bravo i čestitke učenicima i njihovim nastavnicima te svima koji su pomogli u njezi i uzgoju ovih biljčica i blistavom proljetnom izgledu stakleničkih lađa!

A kad spominjemo čestitke, moramo s veseljem i ponosom istaknuti da je u ovoj školskoj godini četvoro kolega zasluženo napredovalo u zvanja. Profesori mentori postali su Mara Midžor, dipl. ing. agronomije i Nikola Škarić, mag. ing. agronomije. Kolegica Marijana Bjeliš, dipl. ing. poljoprivrede, prof. mentor, napredovala je u zvanje savjetnika dok je kolega agronom i enolog dr. sc. Živko Skračić  potvrdio svoj status profesora savjetnika. Bravo za izvrsnost i iskrene čestitke dragim kolegama!

Tekst i fotografije: Mirna Luketin, školska knjižničarka i Anamarija Novak, prof.