Lemon story

Autor: Administrator , 21. 9. 2017.

Na natječaju Cedefopa fotopriča "Od dražesnih cvjetnih pupoljaka limuna do ukusnog likera" učenika 2. b razreda (poljoprivredni i agroturistički tehničari) izbarana među prvih dvadeset te će biti prikazana u Tesaloniki (Solun)  i Briselu tijekom Europskog tjedna strukovnog obrazovanja

U lipnju 2017. godine učenici 2 b razreda (poljoprivredni i agroturistički tehničari): Katica Ivić, Ivan Šarić i Paula Arnerić s mentoricom, profesoricom Marijanom Bjeliš prijavili su se na natječaj Cedefopa; Europskog centra za razvoj i promicanje strukovnog obrazovanja nazvan CedefopfotoAward.

Zadatak je bio kroz 3 -5 fotografija i 100 riječi na engleskom jeziku dočarati jedan djelić bogatstva naše struke.

Ispričali su zanimljivu priču o Meyer limunu kojeg učenici iz njihovog razreda uzgajaju, njeguju i beru plodove, a zatim rade liker te razvijaju vještine potrebne za rad u agroturizmu.

Priča je dobila naslov: Od dražesnih cvjetnih pupoljaka limuna do ukusnog likera.

Ovih dana je objavljeno da je naša fotopriča izabrana između prvih dvadeset između 140 timova iz svih zemalja članica EU. Bit će prikazana na izložbi u gradovima Tesaloniki (Solun)  i Briselu tijekom Europskog tjedna strukovnog obrazovanja koji će se održati u studenom 2017. godine.

Pobjednici ovogodišnjeg natjecanja #CedefopPhotoAward su timovi iz Litve i Irske

Više:

Č E S T I T K E vrijednoj ekipi!!!

Izvor: Marijana Bjeliš, prof. mentor