Posjeta vinogradima Plančić na Hvaru

Autor: Administrator , 21. 5. 2017.

Početkom svibnja naši učenici boravili u vinogradima i proizvodnim prostorima tvrtke Plančić na Hvaru

Od 2.5 do 6.5. 2017. naša škola i tvrtka Plančić d.o.o. organizirali su boravak učenika (4 prehrambene tehničarke i 8 agroturističkih tehničara) u proizvodnim prostorima, koji je uključivao obilazak vinograda sa učenjem i radom na aktuelnim poslovima.
Pošto je pljevljenje (trunjenje) vinove loze sorata Plavac mali i Bogdanuša na predjelu Poljica bilo u tijeku naših 8 učenica i 1 učenik, smjera agroturist su se vrijedno i predano pridružili kao ispomoć.

Sve što smo mogli vidjeti u vinogradu (položaj, uzgojni oblik, bioraznolikost, korisne kukce i sl.) i što smo radili učenicima je objašnjeno i dodatno istumačeno.

Zašto su tolika briga i rad potrebni i uloženi u vinovu lozu, te koje poslove i kada treba obavljati u vinogradu i podrumu približili su nam gospodin Ivan Glavota, upavitelj vinograda, te gospođica Eva Krištof, enolog.

Osim što su učenici predano odradili praktični dio, imali su prilike i vidjeti podrumske prostorije vinarije.

Posljedni dan boravka učenici su proveli u razgledavanju Starigrada uz pratnju vodiča, te posjetili OPG Stančić u vlasništvu obitelji Stančić, koji su nas toplo i srdačno primili te ugostili domaćim pogačicama i napitcima.

Inače, sin Kuzma Stančić je bivši učenik naše škole, sad već mag.ing.ekološke poljoprivrede nam se došao javit kratko i naravno u "trlišu" iz poja, jer je kako sam kaže: "puno posla".
Obitelj se bavi uzgojem raznog povrća, loze, voća a uz to uzgajaju i koze, kunce, kokoši te imaju i plastenike. Obišli smo dio polja gdje je dio sezonskog povrća, a sve nismo ni stigli vidjeti.
Iako umorni, zadovoljni smo se vratili sa Hvara sa novim uspomenama.

Više klikom ovdje

Izvor: Mare Midžor, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »