XII. Državno natjecanje u obrazovno sektoru PPV u disciplini NUTRI-VITA 2017.

Autor: Administrator , 28. 4. 2017.

Zlato ide u Nehaj, saznajemo da je Marija Gaćina, 4.e osvojila I. mjesto u disciplini NUTRI-VITA

Marija Gaćin, 4.e je predstavljala našu školu na Državnom natjecanju u disciplini Nutri-vita 2017. u Vinkovcima.
Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila: NUTRITIVNA VRIJEDNOST HRANE – ŽITARICE, MLINSKI I PEKARSKI PROIZVODI.

Natjecatelji su prvi dan imali praktični dio koji se sastojao od proizvodnje samostalno osmišljenog novog proizvoda od žitarica. Marija je proizvela kolač koji je namijenila djeci predškolske dobi za doručak.
Osim same proizvodnje, praktični dio se sastojao i od senzorske analize i od prezentacije koja je održana drugi dan natjecanja.
Kroz svoju prezentaciju, Marija je uvjerila Državno povjerenstvo da je baš njen proizvod idealna zamjena za uobičajene dječje doručke u vrtićima.
Zadnji dio natjecanja je bila pismena provjera znanja.
Sa ukupno 90,75 bodova (teorija 31,25/35 i praktični dio 59,5/65), Marija Gaćina je ponijela još jedno zlato sa Nutri-vite u svoja Kaštela.

Srdačna Slavonija u svojim Vinkovcima nas je oduševila svojim domaćinstvom. Hvala vam na svemu!

Čestitke našoj vrijednoj Mariji i njenoj mentorici prof. Petrani Pupić.

Više u našoj fotogaleriji klikom ovdje

Marija Gaćina pobjednica Državnog natjecanja u disciplini Nutri-vita

Napisao/la P.R.
Objavljeno: 04 Svibanj 2017

ZLATO IZ ZLATNE SLAVONIJE PO TREĆI PUT U KAŠTELIMA

Kaštelanka Marija Gaćina, učenica 4.E razreda SŠ Braća Radić Kaštel Štafilić-Nehaj, zanimanja Tehničar nutricionist, osvojila je prvo mjesto na XII Državnom natjecanju u Obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina za zanimanja Prehrambeni tehničar i Tehničar nutricionist u disciplini Nutri-vita 2017.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je: “Nutritivna vrijednost hrane-žitarice, mlinski i pekarski proizvodi“. Marijin praktični rad kojim je osvojila zlatnu medalju bio je: „Nutricionistički osmišljen, kreiran novi zdravi doručka za djecu predškolske dobi“ pod nazivom: „ Da bi mali narasli veliki i zdravi“
Državno natjecanje održano je u Poljoprivredno šumarskoj školi Vinkovci, a Marijina mentorica bila je prof. Petrana Pupić dipl. ing. preh.teh. nutricionist.

Od ukupno pet osvojenih zlatnih medalja na državnim natjecanjima u disciplini Nutri-vita, nakon Slavonskog Broda 2013. i Požege 2014., ovo je treća zlatna medalja koja dolazi iz Slavonije pa s ponosom možemo reći da se Slavonija i Kaštela vole javno.

Članak je prenesen s: www.kastela.org

Izvor: Petrana Pupić, prof.