NASTAVAK OBRAZOVANJA 2016./2017.

Autor: Administrator , 16. 6. 2016.

Učenici koji žele nastaviti obrazovanje za višu razinu kvalifikacije mogu predati zamolbu u tajništvu škole. Zamolbu u pisanom obliku podnosi punoljetan učenik, odnosno roditelj ili skrbnik ako je učenik malodoban.

Učenik može predati zamolbu ukoliko mu na dan predaje zamolbe nije proteklo dvije godine od završetka prethodno upisanog strukovnog programa te ukoliko mu je prosjek ocjena svih razreda srednjega strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.
Uz zamolbu je potrebno priložiti i sve prethodno stečene razredne svjedodžbe te završnu svjedodžbu u izvorniku ili ovjerenoj preslici.
Zamolbe se mogu predati do 5. srpnja 2016. godine.
Nastavak obrazovanja moguć je u smjerovima: veterinarski tehničar, tehničar nutricionist i agroturistički tehničar.
U zamolbi obvezno navesti smjer u koji se želite upisati.
Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita koje određuje Nastavničko vijeće Škole.
O pisanom zahtjevu Škola odlučuje  rješenjem.
Nastavak obrazovanja traje dvije školske godine.
U prvoj godini se polažu dopunski i razlikovni ispiti sukladno odredbi  čl. 5. st.4. Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije. Učenik je dužan položiti razlikovne i dopunske ispite do 31.08. tekuće školske godine.
U drugoj godini učenici se integriraju u redovne razredne odjele,  uz uvjet da su položili sve dopunske i razlikovne ispite.

Pravilnik o nastavku obrazovanja za višu razinu kvalifikacije

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2020/244